• Home
  • Nieuws
  • Voetballers actief in Ettelbruck, Luxemburg

Voetballers actief in Ettelbruck, Luxemburg

Van 7 t/m 9 juli deden twee voetbalteams mee aan het Special Olympics Internationaal Voetbal Toernooi in Ettelbruck, Luxemburg. De voetballers van RKKSV Rosmalen (Netherlands 1) eindigde als derde in Luxemburg. Het team van S.V.G. Tilburg (Netherlands 2) wonnen goud! Lees hieronder hun verslagen.


 

Bronzen medaille gaat mee naar de Kruisstraat

Op vrijdagmiddag 7 juli arriveerde wij op onze bestemming voor een geweldig weekend die eindigde met een bronzen medaille! Op zaterdag speelde wij onze eerste wedstrijd tegen Frankrijk. We hadden het beste van het spel wat resulteerde in twee doelpunten. 1e wedstrijd SO the Netherlands1 ~ SO France uitslag 2-0

Na de winst tegen Frankrijk moesten wij gelijk tegen gastland Luxemburg die allemaal groter en sterker waren dan onze spelers. Maar wij hadden onze verdediging met Tommy in doel, Hung, Chiel, Remon achter in en Pim, Michel, Patrick als middenvelders en dan nog Jarno en Willem als spitsspelers dus laat maar komen dachten wij. We voetbalden weer voor de volle 100% om een goed resultaat te behalen 2e wedstrijd SO Luxemburg 1 ~ SO The Netherlands 1 uitslag 1-3

Na een korte pauze moesten wij tegen SO Arizona uit Amerika. Dit werd een wedstrijd waarbij je kon zien dat divisioning belangrijk is om de juiste sterkte bij elkaar te krijgen. We wonnen deze wedstrijd met 0-5 en het verschil was echt te groot. 3e wedstrijd SO Arizona ~ The Netherlands1 uitslag 0-5

Na de lunch waren de nieuwe indelingen bekend en moesten wij weer tegen SO Luxemburg 1 spelen die een zeer goede lunch gehad hadden, want ze speelden stukken beter dan voor de pauze wat resulteerde in een 0-0 eindstand.

We wisten nu wel dat we zondag twee wedstrijden moesten spelen tegen The Netherlands 2 en tegen SO Luxemburg 2 om de 3e of 4e plek

Finale wedstrijddag zondag 9 juli
De wedstrijd tegen The Netherlands 2 (SVG Tilburg) werd door ons verloren met 2-1. We hadden tegen Luxemburg 1 nog 2-2 gelijk gespeeld. Dus we gingen spelen tegen SO Luxemburg 2 om de 3e of 4e plaats.

Onze mannen waren erop gebrand om het brons mee naar Nederland te nemen. Het werd een spannende wedstrijd waarin we achter kwamen maar door goed samen te spelen en redelijk wat geluk wisten we de wedstrijd winnen af te sluiten. Eindstand 4-2 in het voordeel van The Netherlands 1

De BRONZEN medaille gaat mee naar de Kruisstraat! Geweldige prestatie van onze mannen & coaches. Ook de talrijke supporters hebben zeker bijgedragen tot dit geweldige succes en onvergetelijke dagen voor onze sporters.

G-voetballers SVG winnen Special Olympics in Luxemburg

Tien G-voetballers van de Tilburgse vereniging SVG waren afgelopen weekend actief op de Special Olympics in Luxemburg. Ze vertegenwoordigden Nederland in een sterk bezet zeven-tegen-zeven toernooi met deelnemende teams uit Luxemburg, België, Frankrijk, Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland en de Verenigde Staten. En met succes: de heren en dame sleepten de eindoverwinning in de wacht.

Na zes winstpartijen en een gelijkspel was thuisland Luxemburg de tegenstander in de finale. Het werd een zenuwslopende wedstrijd waarin Nederland al snel op een 1-0 voorsprong kwam. Nog voor rust kwam Luxemburg op gelijke hoogte en nam de spanning verder toe. In de slotfase viel gelukkig alsnog de beslissende 2-1.

SVG-voorzitter en begeleider Peter Balmakers is een trots man. “Dat was ik van tevoren al want het is geweldig dat onze spelers Nederland mogen vertegenwoordigen op zo’n toernooi. Wij vinden meedoen belangrijker dan winnen. Maar als je het dan zo goed doet, is dat een prachtige afsluiter van dit geslaagde weekend.